Ağustos

Yine ağustos, yine penceremin önünde salak salak gülümseyerek oturuyorum, yine tonlarca hayal kuruyorum. Bir senede o kadar fazla şey değişti ki. Çoğunun farkına şu an varıyorum. Biraz zayıfladım, saçlarımı kestirdim, burnumda nereden geldiğini anlayamadığım bir piercing var. Hayatımdan 3 kişi temelli olarak çıktı, duygusallığımı güçsüzlüğüme yormadan yaşamayı öğrendim, yeni şeyler denedim, dans etmeye başladım, yeni insanlarla tanıştım.

Tam bir sene önce bu ay bu pencerenin önünde kalbim hızla çarpıyordu. Bugün bu pencerenin önünde kalbim daha da hızlı çarpıyor. Tek fark, bu sefer o kadar da karamsar değilim. Bu sefer ne olduğumdan çok eminim.

Kahvaltıda akıl sağlığım, kahvemin yanında mutluluğum, öğle yemeğinde de tutku. Hiçbiri beni şu an olduğum kadar canlı hissettiremezdi.

Dibe battığınız ve tüm gücünüzle tek başınıza suyun yüzüne çıktığınızda, bir de bir şeyleri tekrar hissetmeye başladığınızda sizi kaplayan yaşama hissi bence kesinlikle karşılığı olmayan bir duygu.

Ben buyum, ne yaşarsam yaşayayım üstesinden gelmek için elimden geleni yapıyorum. Ve istemsizce toprağa attığım birkaç tohumun ilk filizlerini verdiğini gördüğümde hiçbir acının önemi kalmıyor. Azla yetinmeyip daha da fazlasını istiyorum. Daha çok duygu.

Gözlerimi kapadığımda ve rüyalarımda peşimi bırakmayan biri var. Bu duyguları bu sefer kendimi o yoğun zehir yuvasına atmak için değil bütün güçsüzlüklerimde yanımda panzehir olarak taşımaya karar verdim.

Uyuyamıyorum, bir kez daha boş ama güzel nedenlerden uyuyamıyorum. Bu sefer yanlışı doğruyu değil sadece yaşama hissini arıyorum.

Öyle bir ruh halindeyim ki; tekrar toparlıyorum, parçaları birleştiriyorum, güçlüyüm, en iyi halimleyim, mutluyum, heyecanlıyım, karnımda kelebekler, ağlayacak yaşım kalmadı ama atacak çokça kahkaham var.

Posted in: Genel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.