01:01 23.02.2018

Hadi bakalım eller havaya, başlıyoruz. Başlamak da değil aslında, geri dönüyoruz. Evet, ben günlük yazmaya geri dönüyorum.

Geçici veya kalıcı fark etmezsizin, hepimizin gündelik yaşamında birçok şeyini paylaştığı biri vardır ya da illaki böyle biri olmuştur. Hani olur ya, ona anlatamayınca huzursuzlanırsınız, olayın ciddiyetine varamazsınız, anlık bir modunuz düşer. Benim için bu kişi belki şu an tanımlayamacağım kadar çok şey ifade ediyor. O kadar çok seviyorum ki onu, her kötü olayda bir o kadar da inciniyorum. İşte ben bu gece bu hislere sarılıp yalnızlığımla baş başayken içimi dökeyim diye buraya geldim. Biri okusun ya da okumasın, hatta o okusun ya da okumasın fark etmez; öylesine yazacağım işte.

Gepgergin bir gün geçirdim. Başımı ağrıtıp gözlerimi kurutacak kadar hüzünlü bir gündü diyebilirim aslında. İçimde bir şeylerin sızladığını ve gücümün sınırlarını hissettim ben bugün. Ne kadar savunmasız ve kırılgan olduğum bir kez daha çarptı sertçe yüzüme. Benden beklenen her zamanki gibi yara alsam da ayağa kalkmamdı ama bu defa hiç istemedim çünkü ümitlerimin son demlerindeydim. Yorulmuşum, bunu fark ettim. Yaşanılan minik artçılardan mı yoksa esas depremden midir bilmiyorum ama durulsa da suyum, ben durulamadım bugün. Biraz parçalı ve bulutlu, biraz da gelgitliydim bugün.

Bir kez daha sorguladım bu gece sevginin her şeye yetip yetmeyeceğini ve bir kez daha cevap veremedim kendime. Bana göre seven insan, sevdiğini neredeyse kendini düşündüğü kadar düşünürdü çünkü. Ben son 6 ayımda bunu keşfetmiştim kendimde. Karşınızdakini kırdığınızda sizin içiniz ondan daha çok acırdı ve onun üzülmesine asla kıyamazdınız.

İnsanların ne hissederse hissetsin sınırlarından çıkamadığını öğrendim bugün. Karakterlerinin oturmuş olmasından mı yoksa egolarından mıdır bilemem ama her şeye rağmen bildikleri yoldan yürüdüklerini gördüm. Ve eğer ki siz o yolda değilseniz pek de bir manası kalmıyormuş hiçbir şeyin.

Arabamın lastiği ilk kez patladı bugün. İlk kez elim onu aramak için telefona gittiğinde kendimi durdurdum bugün. Çaresiz hissettim, en küçük detayda bile bir kez daha onu hatırladım. Sağa çekip arabanın içinde bir saate yakın oturup ağladım bugün.

Gündelik hayatımda sürekli kullandığım metroya bindim bugün. Her şey sıradanken içkili biri normal duran bir adama bıçak çekti. Bu kaosun detaylarına girmeyeceğim ama  50 cm önümde bu olayların gerçekleşmesi  sonucunda yaşadığım korkuyu az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Yine elim telefona gitti. İnternet çekmese de onunla olan konuşmaya yazmak beni hep rahatlatırdı çünkü, yine yapamadım.

Ve ilk kez bugün hayatımdaki tüm ilişkiler arasında birinin yarım yılı doldurmasına sevindim bugün. ‘Yarım yıl bitti be!’ şeklinde değil ama ‘Umarım böyle onlarca yarım yıl yaşarız.’ ümidiyleydi. İşin taa orada başlayıp burada bitmesi de işte dediğim gibi, trajikomik.

Sabahtan beri aklımda sürekli çalan şarkıyı da bırakıyorum buraya,https://youtu.be/7mJXhEeWhI4 . Nickelback – Photograph

“Every memory of lookin’ out the back door. I have the photo album spread out on my bedroom floor. It’s hard to say it..”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: