‘O’ kişi

31.08.2018

İhtiyacınız olduğu zaman yanınızda olmasını istediğiniz insan aslında doğru insan değil doğru insan olmasını istediğiniz kişidir. Yanınızda olmadığı için şuçladığınız o kişi aslında pek de kabahatli değildir.

Herkesin kendi yaşantısı, kendi istekleri ve kendi davranış biçimi vardır. Şimdi o kişi yanımda olmuyor diye ben nasıl suçlayabilirim ki? Ne suçu var ki? Elbet o da yastığa kafasını koyduğunda kendi o kişisini düşlüyordur. Ya da belki de hayatına bir o kişisi almak istemiyordur.

Bilmiyorum size de oluyor mu ama, bazen hakikaten insan biraz sarılıp sarmalanmak ve yanında biri olsun istiyor. Düşünülmek, sevilmek ve değer görmek istiyor. Bahsettiğim şey sizi kasıp kavuracak bir aşk falan değil, sadece yalnız kalmamak ve iyi vakit geçirmek için aklınızın sizinle oynadığı küçük bir oyun. Bu noktada kader sizin karşısınıza yeni aşkınızı çıkarmıyor, duygusal olarak bağlanmaya ve sevgiye ihtiyaç duyduğunuz dönemde ve tek düze yaşantınızda birine sarıyorsunuz.  Aslında olay belli, sağlam kafayla düşünseniz bunun bir hoşlantı bile olmayacağını anlayabilirsiniz.

Üstüne üstlük işler ilerliyor, karşınızdaki ne yaparsa yapsın onun gerçek halini görmemek için üstün çaba sarf ediyorsunuz. Aklınızda kendiniz bir kişilik yaratıp o kişiye aktarıyorsunuz. Bağlandıkça bağlanıyor, en üzücüsü de kendinizden uzaklaşıyosunuz.

Bütün bu karmaşanın sonucunu söylememe gerek yok, çok bariz bir şekilde hüsranla bitiyor. Ya o kişinin aslında kafanızda yarattığınız kişi olmadığını anlıyorsunuz ya da siz hala kendinizi ayakta uyuturken o kişi size tekmeyi basıyor.

Düşe kalka öğreniyoruz. Bu hayat öğrenmediğiniz sürece kalksanız da sizi ardı ardına düşürmeye devam ediyor zaten. Neyse, eşeğimi sağlam kazığa bağlamayı çok iyi öğrendim bu sefer. Ama hayattan da bir sırt sıvazlama beklemiyor değilim.


14.08.2018

O kadar tuhaf ki, bu yazıyı tam bir yıl önce birini düşünerek yazmıştım. Kendime kızıp duruyordum. Şimdi bir yıl sonra okuduğumda aklıma bambaşka biri geldi.

”Çok mu şey istiyorum bilmiyorum ama yanlış kişiden istediğim kesin. O, büyük bir ihtimalle farkında bile değil. Sevgili var ama platonik aşk yaşamaktan başka bir şey değil benim halim. Kafalarımız denk belki ama olmak istediğimiz yerler çok farklı. Doğru zaman+doğru kişi+doğru yer üçlemesinde bir taneyi bile tutturamazken hala nede kopamıyorum?” Bu okuduğunuz satırlar benim bundan tam olarak 6 ay önce kendime sakladığım yazıların birinde geçen bir paragraf. O zamanlar hissettiklerimi yazıp yazıp sonradan kendimi anlayabilmek için baştan okuyordum. Çözemedim tabii, kendi çözümüm bendeyken ben kendimi o kişiye bağlanarak ayakta uyutmayı seçmişim.

 

Posted in: Genel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.