Gassaray gassaray cimbombom

Ya aslında bu yazıyı 31 Temmuza kadar (yani her şey netleşene kadar) yazmayacaktım… Ama tabiiki dayanamadım ve söylemek istedim.

Kocaman acısıyla tatlısıyla 1 sene geçirdim. Geneli acı vericiydi tabii. Ders çalışmaktan bunaldım, ağladım zırladım, kendimi uykuya verdim, çoğu hobimden vazgeçtim, inanılmaz gergindim. E neden? Çünkü istediğim şey benim ütopyamdı. Ütopya evet hayal falan değil. İnanamıyordum çünkü ilk başta olabileceğine. Herkes ya yurtdışına hazırlanıyordu ya da yurtiçi kasıyordu. Ben bir yandan yurtdışı dosyamı hazırladım, bir yandan ygs-lys çalıştım bir yandan da galatasaray’ın (özür dilerim ama) ilkel iç sınavına çalıştım.

Ygs zaten pek parlak gelmemişti. Ben baya baya kaybettim kendime olan inancımı derken madem modum düştü neden kendimi derslere vermeyeyim dedim. Tam performans çalıştım mı? Hayır. Ama yapabileceğimin en iyisini yaptım. Stratejik oynadım aslında. Bu arada Bordeaux Hukuk’tan da kabulum geldi yüreğime biraz su serpildi.

Lys bitti falan filan derken açıklanacağı zaman içim içimi yiyordu. Hayatımda böyle bir şey yaşamadım sanırım. Galatasaray iç sınavına mayıs ayında giriyorsunuz ve üniversite sınavlarınızı kenara koyuyor. Haziran ortası lys’ye giriyorsunuz ve bu da yaklaşık 1 ay kadar sonra açıklanıyor. Eğer bölümüne girdiğiniz sınavda ilk 25 binde iseniz kağıtlarınızı okuyor. Eğer değilseniz üzgünüm ama boşu boşuna çalışmış oluyorsunuz ve sınavınızı okumuyorlar bile. 

Neyse, geçen hafta lys açıklandı. Alllaaaah dedim evet 25 bindeyim. Sonra mutluluktan öldüm tabii. Ama 1 saat kadar sonra ailecek karalar bağlayıp, “Tamam girdik 25 bine ama galatasarayın hala bir garantisi yok ki!” triplerine girdik. Başladık başka üniversitelere bakmaya. Bilgiden Bahçeşehire kadar her şeyi düşündük.

Ama dolambazcılığa bakın, TM’de ilk 10 binde değilseniz hiçbir yer adam akıllı burs vermiyor. Ve ben de değildim tabii..

Benim aklımda başından beri 3 bölüm vardı: uluslararası ilişkiler, iletişim ve psikoloji. Psikolojide 4 yılın sonunda mezun oldumda meslek sahibi olamayacağım ve psikolog olmak için 2 senemi daha vermek zorunda olduğum için vazgeçtim açıkçası. Ben biraz daha erken iş hayatına atılmak istiyorum sanırım. Uluslararası ilişkiler de hep gözümde büyüttüğüm, ben bunu okuyacak kadar genelkültürlü bir kız mıyım diye düşünüp durduğum ama iş olanakları istediğim her şeyi karşılayan bir bölümdü. İşin aslı içten içe her zaman medya tarafına kayabileceğim bir bölüm  istiyodum ama ne kendime ne çevreme itiraf edebiliyordum.

Sadede gelmeme çok az kaldı bekleyin, bugün bir anda okul grubuna “Galatasaray açıklandı.” dediler. 3 saniyelik bir kalp krizi ardından okulu aramayı akıl edebildim. Sekreterlikteki madame otomatiğe bağlamış, direk adımı sordu. Ve sonra beklenen haber, galatasaray iletişim fakültesi 8.asil. 

Ne desem bilmiyorum şu an, ağladım ama mutluluktan ağladım hep. Hocalarım hep hukuğa oynadığımı düşünüyordu. “Kesin kazanır bu kız.” gözüyle bakıyorlardı. İlk defa bir şeyi kazanamadığıma bu kadar çok sevindim. Aslında kazanan yine benim çünkü türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde çok istediğim bölümü okuyacağım. Teşekkür ediyorum burdan da bana hep destek olan aileme. Siz olmasaydınız ben asla yeterince cesaretimi toplayıp istediğim yolda ilerleyemezdim. İyiki varsınız! Herkes için her şey hep çok güzel olur umarım.

*aşağıda gsü’den bir kare* 

*totem yapmıştım*

EN İYİ GÜNCELLEME- Asla asla inanamayacağım bir şey oldu. Galatasaray Uluslararası İlişkilere geçtim. Ya ben orayı tutturacağımı hiç düşünmemiştim. Şimdi o kadar mutluyum ki. Gelsin “Bu bölümden mezun olunca ne oluyorsun?” soruları. Gelsin gelsin ya, herkese teker teker anlatacağım.

Ben bir şey imkansız gözükünce düşünmemeyi tercih ediyorum. Burada da aynısını yaptım. Annemle kaç kere tartıştık bu yüzden. Bin kez dedi bana bak uluslararası gelirse bir daha düşün diye. Ben her zamanki ergen tribimle “Hayır ya, ben iletişimde iyiyim.” dedim. Bunlar hep kazanamayacağımı düşündüğümdendi tabii. Ama demek ki neymiş, bunu bir daha yapmıyormuşuz.

Posted in: Genel

Gassaray gassaray cimbombom” için 4 yorum Yorum bırakın

  1. Demek Galatasaray😇 Koca bir yılın sonunda hedefine ulaştın işte💁🏻‍♂️ Şimdi istediğin kadar kendine vakit ayırabilirsin. İster sinemaya git, ister bol bol dedikodu yap, ister yürüyüş yap, ister ister ister ister… ne yapmak istiyorsan yap işte☺️ Ama şunu unutma “hiç bir şey tesadüf değildir.”. Belki tanışmamız bile😇

    Liked by 1 kişi

    1. siz hayatima girdikten sonra bana bir dolu pozitif sey kattiniz! Hem emeginizle hem guzel enerjinizle.. İyi ki varsiniz iyi ki tanidim sizi cok degerlisiniz benim icin sizi inanilmaz seviyorum♥️ cok cok cok sagolunn🙏🏻

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.